Kort fortalt

Nesvik og Røe Isaksen til London

To statsrådar på Brexit-oppdrag.

Marius Rosbach
09.09.2019
Næringsminister Torbjørn Røe Isaksen og fiskeri- og sjømatminister Harald T. Nesvik besøker London denne veka for å halde dialogen med britane varm.
Storbritannia er Norges største handelspartnar og er næringsministeren skal møteStorbritannias transportminister Grant Shapps, som er ansvarleg statsråd for skipsfart i den britiske regjeringa, og minister for internasjonal handel, Conor Burns.
Fiskeri- og sjømatminister Harald T. Nesvik møter sin britiske kollega, George Eustice, torsdag.
– Eg er glad for at vi har fått viktige avklaringar om marknadstilgong, i tilfelle britane forlét EU utan ei avtale. Det er likevel usikkert korleis brexit i praksis vil slå ut for handelen med sjømat. Brexit vil også få store konsekvensar for forvaltinga av felles fiskebestandar, men vi har nær og god kontakt med våre britiske kollegaer, seier Nesvik i ei før avreise.

Publisert: 09.09.2019 09:34

Sist oppdatert: 10.02.2021 15:32