Designbyrået Losen Studio kjøpte og overtok jugendbygget Kongens gate 6 i Ålesund i fjor vår, og satte i gang med å oppgradere tredje etasje til et moderne kontorlokale. Det er en investering, men tok samtidig tid som ellers kunne blitt brukt til direkte inntektsgivende arbeid . Det er forklaringen på inntektsnedgangen i fjor (se tabell), seer daglig leder og medeier Guro Synes.
Nå er handverkerne ferdig og oppgraderingen av lokalet over - og selskapet på vei mot et nytt rekordår.
– Nå er det deilig arbeidsro og god flyt. Dette året ser ut til bli det beste vi får - hittil, sier Synes.
Flere folk
Losen Studio ble etablert i 2020, og har gått med overskudd hvert år siden.
Da selskapet kjøpte Kongen Gate 6 i fjor hadde det fire ansatte. Nå er de seks (fem og et halvt årsverk) og er på utkikk etter flere.
– Det er meget mulig at det vil skje noe i løpet av det neste halve året, sier Synes.
God aktivitet
Med kunder fra mange bransjer er Synes sitt inntrykk at det går bra med næringslivet på Nordvestlandet, og at mange kunder er opptatt av langsiktig merkevarebygging også om de opplever tøffere tider.
Losen Studio har bevisst spredt seg på mange bransjer, både fordi det gir mange interessante arbeidsoppgaver, men også for å redusere risikoen det er å være avhengig av hvordan det går i bare en eller få bransjer, sier hun.
| Losen Studio as | ||
| Tall i mill. kroner | 2025 | 2024 |
| Driftsinntekt | 6,5 | 7,4 |
| Driftsresultat | 0,5 | 1,7 |
| Resultat før skatt | 0,5 | 1,7 |
Publisert: 17.04.2026 12:05
Sist oppdatert: 17.04.2026 12:02






