Volf doblet inntektene
VEKST: Oppdrag for fiskebåtredere har generert nye oppdrag og økt interesse. Leif Egil Orvik, medeier og leder for forsking og utvikling i selskapet, sier selskapet regner på mange flere oppdrag enn på samme tid i fjor.
Nytt

Volf doblet inntektene

Et fabrikkanlegg til Hofseth Aqua var med på å doble driftsinntektene til Volf i fjor.

19.06.2020

Fra 2013 til 2018 økte Volf driftsinntektene fra 12 til 29 millionar kroner, før veksten skjøt ytterligere i været. Fra 2018 til 2019 økte driftsinntektene fra 29 til 62,1 millioner kroner. Leif-Egil Orvik, medeier og leder for forsking og utvikling i selskapet, sier han venter driftsinntekter minst på linje med 2019 i år - og et resultat i pluss.

Volf er en mekanisk industribedrift som har spesialisert seg på anlegg til fiskeri- og oppdrettsbransjen, kjøttforedling og bakeri.

Nylig ble en fabrikk til tråleren Synes levert fra Volf, og det er spesielt fiskebåtredere som gjør at Orvik venter mye å gjøre. Mengden av oppdrag selskapet regner på er mye større enn for ett år siden og Orvik sier det er snakk om "temmelig mange millioner" i mulig oppdrag.

Ansatte selgere
Volf har kontor og produksjonsanlegg på Håhjem industriområdet i Skodje. Frem til oktober 2017 var det ingen selgere i bedrifter. Selgerene var medvirkende til at selskapet fikk på plass kontrakten med Hofset Aqua tidlig i 2018, som bidro sterkt til den store veksten i fjor.

Mer å gjøre har også gjort at selskapet har ansatt flere folk. I dag er det omlag 35 på lønningslisten og Orvik sier selskapet har ansatt omlag ti nye det siste året.

Satser på lærlinger
I 2017 startet Volf å ta inn lærlinger for å sikre rekruttering, etter selskapet merket at det ble tyngre å får tak i folk, også fra utlandet.

Les også: Sterk lærlingvekst i industrien

Volf as

Tal i mill. kroner

2019

2018

Driftsinntekter

62,1

29,0

Driftsresultat

0,7

0,8

Resultat før skatt

0,3

0,4


Publisert: 19.06.2020 17:00

Sist oppdatert: 27.07.2021 14:37