NTNU Ålesund, Fagskolen og Ytre Kunstskole har over 22 studentorganisasjoner med tilsammen 400 verv som fylles av studenter.
Fredag 30. januar ble frivilligheten feiret med fest og prisutdelinger. Arrangør av Frivillighetsgallaen var Sit, Studentsamskipnaden i Gjøvik, Ålesund og Trondheim, og NTNU.
Les hvem som vant priser i slutten av artikkelen.
Poenget var å takke og heder ildsjelene blant studenten som gjør Ålesund og regionen til en god studentby å studere og leve i, forteller Ann Kristin Angelsen som er koordinator for Sit Sundebygget i Ålesund.
Denne økte frivillige aktiviteteten blant studentene gjør også at det avvikles små eller store arrangementet på studenthuset hver dag.
Jobber for å beholde studentene
I NETT NO-magasinet 2024 skrev Nett No om den positive utviklingen i studentmiljøet i Ålesund, og betydningen det har for å gjøre Ålesund attraktivt som studiested og for å får studenten til å blir værende på Nordvestlandet etter fullførte studier.
Frivillighetsgallaen 2026
Årets Nykommer: NTNUI-Å Seiling
Årets Gledesspreder: Nina Sakseid
Årets Arrangement: Ski&Magi 2025
Årets Linjeforening: Syntax
Årets Studentorganisasjon: NTNUI Ålesund
Årets Frivillig: Rolf Kristian Nilsen
Publisert: 02.02.2026 08:34
Sist oppdatert: 02.02.2026 10:55






