Kort fortalt

Varsler «betydelig» kutt i Bergen

Flere av de 71 ansatte ved hovedkontoret til Grieg Seafood må finne nye jobber.

26.08.2025

Det børsnoterte lakseselskapet Grieg Seafood varsler ytterligere nedbemanninger i salgsvirksomheten og hovedkontoret i Bergen. Det skriver Dagens Næringsliv.

I dag er det 71 ansatte i Bergen. Grieg vil ikke si noe om hvor mange som risikerer å måtte finne seg ny jobb. 

– Det blir et betydelig kutt i forhold til der vi er i dag, siden vi sitter igjen med én region, sier toppsjef Nina Willumsen Grieg til avisa. 

I sommer ble det kjent at konsernet Grieg Seafood virksomhetene sine i Finnmark og Canada. Framover skal de rette all oppmerksomheten mot drifta i Rogaland og prioritere lønnsom drift, framfor vekst, ifølge avisa. 

Tirsdag morgen la lakseselskapet frem resultat fra 2. kvartal i en børsmelding. Det operasjonelle driftsresultatet endte på 91 millioner kroner. Det er en økning fra 18 millioner kroner samme kvartal i fjor.

I kvartalsrapporten skriver selskapet at ledelsen anbefaler styret å utbetale overskuddet fra salget til aksjonærene, i tillegg til å opprettholde den ordinære utbyttepolitikken med et mål om 30–40 prosent av nettoresultatet.

Publisert: 26.08.2025 13:22

Sist oppdatert: 26.08.2025 13:22

Mer om