Etter at klesprodusenten Moods of Norway gikk overende var det Flo som sto i spissen då dei opphavlege eigarane kjøpte buet.
Etterpå har han vore med på kjøp av konkursbuet etter konkursane i Superdry og Ricco Vero.
No går han inn i bubilbransjen.
Fleire partnarar
"Det er Jan Egil Flo, Lars Martin Wivestad og Ole Jan Stubberud, gjennom deres holdingselskap WSF Gruppen AS som har kjøpt hele virksomheten i samarbeid med Hans Petter Bjarøy og Bjarøy Gruppen Aas", skriv dei i ei pressemelding.
Bjarøy Gruppen er mellom anna spesialist på å kjøpe og utvikle konkursbo.
Advokatfirmaet Ro Sommernes har vore med som rådgivar.
Vil ha med andre
No ser Flo og partnarane etter fleire samarbeidspartnarar for å få ny drift at konkursråka Tellus-butikkar:
"Planen er å sikre videreføring av flest mulig butikker og sikre arbeidsplasser. WSF Gruppen AS har som mål å finne gode løsninger slik at flest mulig avdelinger kan videreføres og flest mulig arbeidsplasser sikres i førjulstiden", skriv dei i pressemelding.
Publisert: 19.12.2024 14:52
Sist oppdatert: 19.12.2024 14:53