Stian Bang foto 11
VEKSTSELSKAP: Stian Bang er daglig leder i Parkly, som har utfordret parkeringsmarkedet med automatiserte løsninger og nye tjenester. Foto: LD Studio
Nytt

Parkly enda bak vekstmålet - er likevel fornøyd

Nå ruller Ålesund-selskapet ut teknologien i Sverige og Finland.

Marius Rosbach
22.12.2025

Ålesund-selskapet Parkly vokser videre og etablerer seg i Finland og Sverige, ifølge en pressemelding. Samtidig viser 2025-tallene at parkeringsteknologiselskapet vokser tregere enn de tidligere venta. 

Omsetningen endte på 150 millioner kroner – opp fra drøyt 107 millioner året før, ifølge Finansavisen

Daglig leder Stian Bang sier til avisa at han er skuffa over omsetningen – som han venta skulle bikke 200 millioner kroner. 

Svak start på 2025 - god avslutning
Bang er likevel fornøyd med at selskapet har inngått avtaler som vil gi en årlig omsetning over 250 millioner kroner. 

– For vår operatørvirksomhet startet salget svakere enn forutsatt de første tre kvartalene. Vi har derimot hatt et fantastisk fjerde kvartal, sier han til avisa. 

Parkly ble starta i 2019 og har i dag 21 ansatte. 

Ansettelser i Sverige og Finland
Nå retter Parkly blikket mot utlandet, og har ansatt salgsansvarlige i Sverige og Finland. 

I Finland har de også inngått en avtale med den finske parkeringsoperatøren Tapiola Paikoitus. De skal både ta i bruk Parkly sine løsninger og fungere som distributør og salgsledd. Det første anlegget med Parkly-teknologien vil tas i bruk i mars 2026. 

Danmark er det neste markedet som står for tur, ifølge selskapet. 

– Dette er bare starten på en offensiv internasjonal vekstfase, uttaler Bang i meldinga. 

Publisert: 22.12.2025 12:01

Sist oppdatert: 22.12.2025 12:04

Mer om