Fra 1. januar 2016 blir det fastsatt endringer i tollregelverket slik at det blir mulig for Fjord Line å frakte passasjerer innenlands mellom Stavanger og Bergen. Vilkåret er at taxfree-butikken stenges for innenlandsreisende på strekningene. Regelendringen åpner for at Fjord Line kan frakte 100 vogntog hver vei daglig,
En slik omlegging fra vei til sjø vil merkes på veiene, men sjømannsorganisasjonen liker det ikke.
Regelendringen sparker beina under enhver mulighet for norske fartøyer til å kunne gjøre noe tilsvarende, siden regjeringen ikke vil innføre like gode ordninger for norsk skipsfart som de har i Danmark. Dagens skatteregler gjør det i praksis også umulig for norske sjøfolk å få jobb på danskflaggede fartøy, skriver Sjømannsforbundet i en pressemelding.
Fjord Line har estimert 100 enheter mellom Bergen og Stavanger om dagen. Det burde med sånne trafikktall vært grunnlag for et Norsk rederi å drive strekningen, men denne muligheten er nå effektivt stoppet. Ved å åpne opp for et rederi som er indirekte Tax-Free subsidiert fra Norge, og i tillegg til å ha dansk nettolønnsordning, gjør all Norsk konkurranse umulig. Dette i tillegg til at Fjord Line er i skarp konkurranse med Color Line, som utelukkende driver med Norsk lønnsvilkår gjør konkurransevridningen enda større, heter det i pressemeldingen.
En slik omlegging fra vei til sjø vil merkes på veiene, men sjømannsorganisasjonen liker det ikke.
Gave til danskene
En julegave til danskene kaller Norsk Sjømannsforbund vedtaket.Regelendringen sparker beina under enhver mulighet for norske fartøyer til å kunne gjøre noe tilsvarende, siden regjeringen ikke vil innføre like gode ordninger for norsk skipsfart som de har i Danmark. Dagens skatteregler gjør det i praksis også umulig for norske sjøfolk å få jobb på danskflaggede fartøy, skriver Sjømannsforbundet i en pressemelding.
Tar over
–På denne måten blir norskekysten et dansk, og ikke et norsk arbeidsmarked. Det kan virke som om at det bare er for rederiene å banke på dørene til denne regjeringen, så legger de til rette uten tanke på de alle de norske sjøfolkene som går arbeidsledige inn i julehøytiden, sier forbundsleder i Norsk Sjømannsforbund Johnny Hansen.Fjord Line har estimert 100 enheter mellom Bergen og Stavanger om dagen. Det burde med sånne trafikktall vært grunnlag for et Norsk rederi å drive strekningen, men denne muligheten er nå effektivt stoppet. Ved å åpne opp for et rederi som er indirekte Tax-Free subsidiert fra Norge, og i tillegg til å ha dansk nettolønnsordning, gjør all Norsk konkurranse umulig. Dette i tillegg til at Fjord Line er i skarp konkurranse med Color Line, som utelukkende driver med Norsk lønnsvilkår gjør konkurransevridningen enda større, heter det i pressemeldingen.
Publisert: 18.12.2015 14:29
Sist oppdatert: 10.02.2021 13:51