Husleverandoer inngaar avtale med byggselskap
AVTALE: Fra v.: Kent Rune Bugjerde, styreleder UNU, Jan Rostad, salgsdirektør proff, Optimera, Åse Kristin Foss, daglig leder, Urbanhus Kjededrift og Tom Andre Svoren, prosjektleder UNU.
Nytt

Husleverandør inngår avtale med byggselskap

Urbanhus har inngått kjedeavtale med UNU as i Måløy.  

Kristin Vidhammer
26.02.2018
Det blir funkishus i Nordfjord når Urbanhus Kjededrift as nå har inngått avtale med UNU i Måløy.
- Vi har i dag inngått en kjedeavtale med Unu as, og gleder oss over å sette preg på Nordfjord. Vi gleder oss over forhandlerstatus med en solid og erfaren bedrift med godt omdømme og allsidig kompetanse, uttaler Åse Kristin Foss, daglig leder Urbanhus Kjededrift i ei pressemelding.

Om UNU og Urbanhus

Unu i Måløy har eksistert i 30 år og har gradvis opparbeidet seg en solid kompetanse innen bygg, eiendomsutvikling med god erfaring på arkitekttegnede eneboliger, ifølge pressemeldinga. De utfører byggeprosjekter fra A til Å med prosjektering, byggesøknader, koordinering og utførelse.
Urbanhus har hovedkontor i Haugesund, og er i dag representert 17 steder i Norge, fra Kristiansand i sør til Tromsø i nord, samt en ny oppstartet forhandler på Island.
Urbanhus har spesialisert seg på moderne funkisinspirert arkitektur og leverer skreddersøm basert på kundens ønsker og behov. De har med seg Optimera som hovedsamarbeidspartner.
- Med sitt store tjenestetilbud og varesortiment, utfyller Optimera oss og gir oss all kompetanse fra første strek på boligen til huset eller hytta står ferdig på tomt. På denne måten blir det enkelt å bygge arkitekttegnet hus, uten for mange fordyrende og kompliserende ledd, uttaler Foss videre.

Publisert: 26.02.2018 16:20

Sist oppdatert: 10.02.2021 14:18