Neste kapitalutvidelse i Aidency skal hjelpe Ålesund-selskapet ut i det internasjonale markedet, sier grunnlegger, hovedaksjonær og daglig leder Trond T. Lauritsen.
Onsdag presenterte han selskapet for potensielle investorer på ÅKP og Pirs arrangement Investormatch 2024, som samlet om lag 100 deltagere i Pir-bygget i Ålesund. Planen er å hente minst 50 millioner kroner i neste emisjon neste år, sier Lauritsen til Nett.No.
To emisjoner på kort tid
Aidency (tidligere Preaid) har nettopp hentet 20 millioner kroner fra eksisterende aksjonærer. Den kapitalutvidelsen ble lukket denne uka.
Sent i fjor hentet selskapet inn 16,5 millioner kroner.
Etter den siste emisjonen er Lauritsen fortsatt største eier fulgt av Artec Aqua-grunnleggernes selskap Artec Holding, Bunker Oil-eiernes selskap Robust og tidligere Sperre Compressors-medeier Erik Langset.
Rask hjelp
Nett No har tidligere omtalt ideen til selskapet som består av et avansert førstehjelpsverktøy som skal gjøre det mulig med rask oppstart av den medisinske behandlingen i akutte situasjoner.
Som en del av forberedelsene, spesielt for den internasjonale lanseringen, har selskapet tatt grep for å sørge for varemerkebeskyttelse.
Det nye navnet Aidency er allerede registrert som varemerke i Norge, og er søkt beskyttet i en rekke andre land, opplyser selskapet i meldinga.
E23/S2 Kva skal til for å lukkast som gründer?
Publisert: 16.10.2024 13:49
Sist oppdatert: 16.10.2024 20:44