Kort fortalt

Ny Pir-investering i gründerselskap

Vuu i Ålesund har brukt millioner på utvikling.

21.09.2020

Vuu fra Ålesund satser på å levere informasjon om alt du ser på skjermen i tv-serier og filmer. Foreløpig har de avtaler med Blockbuster og NBC Universal, skriver Sunnmørsposten.

Gründerne Dag Ketil Lausund og Christian Strømmen står bak selskapet hvor forretningsideen er at du skal få opp informasjon i sanntid om alt fra rekvisitter, klær og biler, om du bruker en strømmetjeneste som har Vu.

Utviklingsarbeidet er trappet ned etter at det er brukt millioner på å få en salgsklar plattform. Selskapet hadde i fjor et minusresultat på 20 millioner, og regner ikke med å få overskudd i 2020.

Styreleder Bjørn Oscar Kløvning i Pir Invest III forteller til avisa at de har stor tro på gründerne, og at Investeringsselskapet nylig har gått inn med ny kapital i Vuu.

– Dette er et utviklingscase som Pir har stor tro på og gjerne er med på å bygge opp. Kostnadene til nå er reine utviklingskostnader, og man har ikke inntekter før man er oppe og går, sier han til avisa.

Les også: Innotown i år og 2021 blir ikke noe av


Publisert: 21.09.2020 09:19

Sist oppdatert: 06.05.2022 09:43