Eieren av brønnbåteselskapet Rostein, Rofisk, er i ferd med å kjøpe tomter på Harøya, der det kan bli oppdrettsanlegg, skriver nettavisa Ilaks.
- Det har dukket opp en ide lokalt om å etablere et postsmoltanlegg og/eller landbasert matfiskproduksjon på deler av dette arealet. Harøya ligger ikke langt unna Indre Harøysund hvor Salmon Evolution er etablert, og det er ikke til å legge skjul på at flere lokalt er mektig imponert over hva dette selskapet har fått til, sier viseadministrerende direktør og investor Glen Bradley i Rostein til Ilaks.
Han eier 45 prosent i selskapet Ocean Gem, som er opprettet for å utvikle og sette planene om et landbasert oppdrettsanlegg på Harøya ut i livet.
– Ettersom det ikke er besluttet igangsettelse og ei undersøkt hvem som vil stille med kapital, så er eierskapet etter kapitalisering fortsatt ukjent. Mitt personlige ønske er at vi greier å få til en god stamme av lokale eiere, sier Bradley til avisen.
Målet i første omgang er et anlegg som kan produserer 3000 tonn i året.
Publisert: 10.08.2023 15:52
Sist oppdatert: 10.08.2023 15:52





