Endelig bykset ratene oppover
ARBEID: Olympiz Zeus har fått arbeid med å flytte Awilco Drilling-riggen WilPhoenix. Her fra spesialoppdraget med utsetting av bølgekraftverk ved Runde.
Nytt

Endelig bykset ratene oppover

Men ifølge meglerfirmaet Westshore er oppturen dessverre bare midlertidig.

Administrator
20.06.2016
I følge Westshores daglige markedrapport har ratene for ankerhåndteringsfartøy steget. Nesten alt av fartøy i Nordsjøen er ute og arbeider, skriver .
Men meglerfirmaet i Kristiansand mener markedet dessverre ikke er helt friskmeldt enda. Den høye situasjonen vil kun være midlertidig.
Den gode nyheten er at toppen av denne bølgen kan nå høyder markedet ikke sett på en god stund, og det kan vare en liten stund i tillegg.
Kombinasjonen av en redusert flåte på grunn av og flere rigger som trenger støtte fra ankerhåndteringsfartøy samtidig, er godt nytt for markedet.

Olympic-arbeid

I følge Westshore er den store vinneren Olympic som har sikret seg et par ankerhåndteringsfartøy på flytt av Awilco Drilling-riggen WilPhoenix. Rigg-problemene er endelig løst med Apache etter 5-årsklassingen, ogWilPhoenix skal fortsette på resten av sin 22 måneders kontrakt.
Gjeldende markedsnivået er opp til rundt 600 000 kroner.
I markedet for forsyningsskip er PSV-ratene opp mot 200 000 kroner dagen.

Publisert: 20.06.2016 15:31

Sist oppdatert: 10.02.2021 13:58