I Ålesund og Sparebanken Møre Arena venter arrangørene storinnrykk når båt- og caravanmessen blir arrangert 4. til 6. mars.
Messen blir arrangert for femtende gang, siste åtte gangene som en fellesmesse for båt og caravan.
I fjor ble messen avlyst på grunn av koronasituasjonen. Året før ble messen arrangert til tross for koronausikkerhet. Da kom det 4.400 til messen. I år håper arrangørene på rundt 6.000, blir det opplyst i en pressemelding.
Utstillingsarealet er på 8.000 kvadratmeter. I tillegg blir det båter i marinaen. Der stiller Maritim Drift, som er forhandler av Viknes og Skilsø båter, med fem båter ved bryggene.
Bredt utvalg
I en pressemelding blir det opplyst at utstillere presenterer et bredt utvalg fra joller, daycruisere, pilotbåter og lystbåter samt praktiske og luksuriøse bobiler, campingvogner, Combi-camper og utstyr til campinglivet.
For de mest kjøpesterke båtinteresserte som er opptatt av luksus blir det opplyst at Princess Yachts er tilbake i marinaen med visningsbåt.
- Luksusyachter selger også som aldri før, og Ålesund er et godt marked, blir det opplyst.
Ferd mest størst stand
Største utstillingen er det Ferd Båt som har med en stand på 1.000 kvadratmeter, inkludert egen butikk.
I tillegg til båter får publikum et variert utvalg av lokale forhandlere som viser frem bobiler og campingvogner, blir det opplyst.
Alle de største forhandlerne som Løviknes Caravan, Tellus Ålesund, Tellus Sunnmøre og Ferda er representert. I tillegg stiller andre aktører med bybobiler, hengere og innredning til bobiler.
Publisert: 28.02.2022 09:00
Sist oppdatert: 28.02.2022 09:00