Revisjons og rådgivningsselskapet Cedra Norge er i disse dager på full fart inn på Nordvestlandet.
Denne uka ble overgangen til nye eiere markert for om lag 20 ansatte ved det tidligere KMPG-kontoret i Ålesund.
– Dette er en unik mulighet til å være med og utvikle et nytt, moderne fagmiljø, samtidig som vi står støtt i både kompetanse og lokal tilstedeværelse, uttaler Vegard Andorsen, som er partner og kontorleder i Cedra Ålesund, i en pressemelding.
Blir kollegaer med EY-ansatte
Onsdag ble det kjent at rundt 30 EY-ansatte i Ålesund blir med over til det nystarta selskapet i løpet av nærmeste framtid. De ansatte ved EY sitt kontor i Ulsteinvik skal fortsette i konsernet under Bergen-kontoret, har Nett No fått opplyst.
Kjøpet av en rekke KMPG-kontor over hele landet, ble kjent i september.
Også PwC har det siste året varslet salg av en rekke lokalkontor for å konsentrere seg mer om de store byene.
Mener de får større innflytelse
Revisjons- og rådgivningsbransjen er i en periode med betydelig teknologisk utvikling. Det nystarta Cedra Norge sin strategi er å ta dette inn i et forma som er tilpasset et mellomstort partnerdrevet miljø, skriver de i meldinga.
Andorsen mener overgangen til nye eiere innebærer miljøet lokalt får større innflytelse på egen virksomhet og kortere beslutningsveier, samtidig som de får tilgang til et nasjonalt partnerdrevet fellesskap.
Han forteller at investeringer i teknologi, gjør at de kan bruke mer tid på rådgiving og mindre tid på manuelle oppgaver.
Publisert: 11.12.2025 15:14
Sist oppdatert: 11.12.2025 20:56






