Verftet har fått kontrakt om en ny Hovden Viking.
Nye Hovden Viking er nybygg nummer tre til samme rederi og har levering medio 2018. Den første var levering av Hovden Senior i juni 1996 og den andre var levering av Hovden Viking i januar 2007.
Dette er Larsnes Mek. Verksteds bygg nr. 61 og inngåelse av den nye kontrakta ble feiret på verftet i dag.
Fartøyet har en lengde på 46 meter og bredde på 12 meter. Båten blir rigget for snurpe- og snurrevadfiske og også med trålgalge for senere mulighet for tråling. Fartøyet er designet med 6 RSW-tanker. To av tankene er rigget for levandefisk og i tillegg fryseisolert. I tillegg skal båten rigges med sug fra not og på hoveddekk blir det montert fabrikk for behandling av kvitfisk.
Innredningen blir arrangert for 12 personer i 4 enkeltmannslugarer og 4 to-mannslugarer.
Les også:
Nye Hovden Viking er nybygg nummer tre til samme rederi og har levering medio 2018. Den første var levering av Hovden Senior i juni 1996 og den andre var levering av Hovden Viking i januar 2007.
Rolls-Royce design
Skroget skal bygges i Gdansk i Polen. Fartøyet er designet og utviklet av Rolls-Royce Marine og de skal også levere en god del av hovedutstyret. I tillegg vil det bli utstyr fra mange lokale leverandører i nærområdet.Dette er Larsnes Mek. Verksteds bygg nr. 61 og inngåelse av den nye kontrakta ble feiret på verftet i dag.
Om fartøyet
Nye Hovden Viking vil fremstå som et av de mest moderne fartøyene i kystflåten.Fartøyet har en lengde på 46 meter og bredde på 12 meter. Båten blir rigget for snurpe- og snurrevadfiske og også med trålgalge for senere mulighet for tråling. Fartøyet er designet med 6 RSW-tanker. To av tankene er rigget for levandefisk og i tillegg fryseisolert. I tillegg skal båten rigges med sug fra not og på hoveddekk blir det montert fabrikk for behandling av kvitfisk.
Innredningen blir arrangert for 12 personer i 4 enkeltmannslugarer og 4 to-mannslugarer.
Les også:
Publisert: 20.03.2017 14:55
Sist oppdatert: 05.02.2025 17:03