Ny vekst for GRS Riflestocks
NY VEKST: Storparten av geværskjefta som blir laga hos GRS Riflestocks hamnar i utlandet. Marknadsføring på nettet gjorde den raske eksportsuksessen mogleg.
Nytt

Ny vekst for GRS Riflestocks

Etter å ha gått frå 5,8 til 24,6 millionar kroner i driftsinntekter på fem år, butta det litt i mot for GRS Riflestock i 2017. I fjor blei det ny vekst.

06.08.2019
Den tidlegare underleverandøren til møbelindustrien fekk ein kraftig vekst etter å gått over til å lage geværskjefte. Selskapet sysselset no 23 årsverk. Før omlegginga var det sju tilsette.
I 2017 gjekk driftsinntektene ned med 1,2 millionar kroner, til 23,7 millionar kroner, etter fem år på rad med kraftig vekst. I 2018 auka salet igjen, til 26,3 millionar kroner og selskapet fekk 1,5 millionar kroner i overskot før skatt (sjå også tabell).

Novela inn som medeigar

I mars 2017 gjekk det nordvestlandske investeringsselskapet Novela inn på eigarsida. Novela eig 39,81 prosent av aksjane, med far Oddvin og sønene Håvard og Oscar eig resten.

Vekst med internett

Den raske veksten til GRS Riflestocks hadde vore uråd om selskapet hadde satsa på geværskjefte ti år tidlegare.
Selskapet eksporterer storparten av produksjonen til utlandet, takke vere marknadsføring på nettside og sosiale medier.
- To veker etter at vi publiserte på nett første gang kom det ein forespørsel frå New Zealand, seier Oscar Haugen til NETT NO i 2017.

Publisert: 06.08.2019 14:38

Sist oppdatert: 10.02.2021 14:38