Schjoedt oeker staben i A Alesund
SØKER FOLK: Stian S. Tennfjord kom fra stillingen som juridisk direktør hos Vard, og begynte som partner og leder for advokatfirmaet Schjødts Ålesundskontor 1. august. 
Nytt

Schjødt øker staben i Ålesund

Advokatfirmaet Schjødt skal ansette tre-fire nye forretningsadvokater i Ålesund de nærmeste årene. Flytter inn i Farstad Shippings tidligere kontorer.

14.10.2016
- Vi skal prøve å stanse en del av den lekkasjen som i dag skjer til Oslo, sier daglig leder for advokatfirmaets Ålesundskontor, Stian S. Tennfjord.
Men satsingen innebærer også en utfordring til de konkurrerende advokatfirmaene i regionen.
- Vi skal være den foretrukne leverandøren av juridiske tjenester i vår region, sier Tennfjord.

I dag har selskapet syv advokater i Ålesund. Målet er å være mellom åtte og 10, og vekstplanene og forventet naturlig avgang gjør at Tennfjord ser etter flere folk.

Forretningsjus

Tennfjord mener det er en fordel for kundene at advokatene arbeider ut fra lokalkontorer.
- Gode treffsikre råd krever kunnskap om lokale forhold, sier han.
Kontoret i Ålesund driver med rendyrket forretningsjus, og nyansettelsene skal styrke satsingen og kompetansen innen forretningsjus.

Flytter i november

Vekstplanene betyr også behov for mer plass og nye kontorer.
I løpet av november flytter Schjødt inn i fjerde etasje i bygget ved St. Olavs plass som tidligere huset Farstad Shipping, etter å ha leid lokaler hos Møretrygd i Kongens gate.
Administrerende direktør Jan Arve Hoseth i Farstadfamilienes selskap Tyrhom & Farstad, som eier bygget på St. Olavs plass, sier selskapets mål er å leie ut ytterligere en kontoretasje i bygget i løpet av året, og de to gjenstående kontoretasjene i løpet av neste år.
Første etasje i bygget er leid ut til butikk, og på toppen er det en fellesetasje med kantine og møterom.
Vi skal prøve å stanse en del av den lekkasjen som i dag skjer til Oslo

Publisert: 14.10.2016 06:00

Sist oppdatert: 10.02.2021 14:02