![Trollstigen camping og gjestegard foto Trollstigen Camping og Gjestegard](/imager/images/2440961/trollstigen-camping-og-gjestegard-foto-Trollstigen-Camping-og-Gjestegard_859d8f71e51cdcc79197ecd3648d156c.webp)
Permitterer 48 av 55 tilsette ved Trollstigen
Eier av overnatting og serveringstilbud fortviler.
– Dette er veldig tøft, å se på at livsverket mitt blir ødelagt time for time, sier Edmund Meyer, eier av Trollstigen Camping og Gjestegård, til Dagbladet.
Ifølge avisa må han permittere helt og delvis 48 av 55 ansatte som en følge av at Trollstigen blir stengt ut året.
Bestefaren til Meyer åpnet den populære turistveien sammen med Kong Haakon for snart 90 år siden, og han har sett det som sin livsoppgave å holde drifta i gang.
Etter at Trollstigen ble stengt har nesten alt av grupper til servering blitt avlyst, og det er veldig få campinggjester, ifølge Meyer.
Samferdselsminister Jon-Ivar Nygård (Ap) skal onsdag på besøk til området der han blant annet skal møte representanter fra Møre og Romsdal fylkeskommune.
De ønsker seg mer penger av staten til rassikring, men har så langt møtt en kald skulder fra statsråden.
- Stengingen av Trollstigen er et dramatisk tiltak, men jeg har tillit at fylkeskommunen treffer de tiltak som er nødvendig for å ivareta sikkerheten, uttaler ministeren via sin statssekretær Tom Kalsås til avisa Børsen.
Publisert: 26.06.2024 08:40
Sist oppdatert: 26.06.2024 08:40