Tell er navnet på den nyeste aktøren i revisjons- og rådgivingsbransjen, som markerer oppstarten torsdag.
Selskapet har overtatt rundt 100 ansatte som tidligere tilhørte PwC, og er nå representert med ni kontor fra Molde i nord til Sogndal i sør.
Terje Honningsvåg som er leder for Ålesund-kontoret forteller til Nett No at kontorene i Ålesund, Molde og Ulsteinvik fortsetter som før under nye eiere. Det samme gjør avdelingene i Stryn, Sandane, Måløy, i tillegg til Førde, Florø og Sogndal.
– Vi er glade for å kunne tilby våre tjenester med samme team og kompetanse som tidligere, kombinert med ny energi og med fokus på lokal forankring og teknologi, uttaler han i en pressemelding.

Flere ansatte blir medeiere
Honningsvåg sier at Tell i første rekke satser mot såkalte «ikke-regulerte» virksomheter, som vil si sjiktet under store børsnoterte selskap og de største internasjonale konsernene.
Som et ledd i nyetableringen har ansatte som har vært i jobben i over tre år, fått mulighet til å kjøpe seg inn som medeiere.
– Vi tror det er positivt å gi de ansatte mulighet til å bli medeiere i sin egen jobb. De aller fleste som har fått tilbudet, har takket ja, sier han til Nett No.
Vi tror det er positivt å gi de ansatte mulighet til å bli medeiere i sin egen job
Har tenkt til å vokse
Honningsvåg ser fram til å være med å bygge det nye selskapet.
– Vi har tenkt til å vokse både ved å ansette nye og gjennom oppkjøp, sier han.
Per i dag er Tell ikke representert i byer som Bergen, Stavanger og Trondheim. Honningsvåg sier det er naturlig at de har mål, å også dekke de «hvite flekkene» på norgeskartet.
Store endringer i bransjen
Revisjons- og rådgivingsbransjen har gjennomgått store endringer i løpet av det siste året.
Mens de største selskapene vil satse mer på storbyene og de største kundene – har flere nye aktører kommet inn.
I september ble det kjent at hovedeierne IK Partners, overtok rundt 20 kontor fra PwC. Etter utskillingen har Tell rundt 300 ansatte og 21 partnere fordelt på 21 kontor rundt om i landet.
Publisert: 18.12.2025 15:32
Sist oppdatert: 18.12.2025 20:39






