Nytt loeft for Kremmergaarden
ÅLESUND: Ny butikk flytter inn, og Kremmergaarden får et skikkelig løft, spesielt i fellesarealene.
Nytt

Nytt løft for Kremmergaarden

Ny blomster- og interiørbutikk, fornying av fellesareal og feiring av 40-årsjubiluem.

10.01.2020
– Vi har lyst til å skille oss ut og gjøre Kremmergaarden til noe mer enn kun et senter. Vår beliggenhet, så sentralt i forhold til både kollektivtrafikk, rådhuset og nå med NAV og tannlege på toppen, gjør oss til noe mer.
- Samtidig har folk i byen alltid brukt oss som en gjennomgang og naturlig «gågate». Det skal vi forsterke og dyrke, sier senterleder Susanne Lunde Petersen i en pressemelding.

Myldreplass

Senteret midt i Ålesund sentrum er klar til å feire 40-årsjubileum, og hele senteret får nå et løft, blant annet med en fornying av fellesarealet.
- Vi skal trekke gaten inn i senteret og skape en myldrende møteplass. Her kommer blant annet en tøff foodtruck for pop-up utsalg, hvor både nye og etablerte aktører skal få selge sine produkter, sier Lunde Petersen.
Ho kan nå glede seg over at blomster- og gavebutikken Binderiet fra Langevåg satser friskt og åpner sin andre butikk.
- Dette har vi jobbet med en stund og det gleder oss at Kremmergaarden snart skal fylles med både blomster og interiørprodukter. Vi er straks i gang med ombyggingen av de tidligere lokalene til Gullsmed Mjelva, og publikum vil oppleve området som både lysere og mer åpent, sier Lunde Petersen som gleder seg til snorklipping for den nye aktøren i løpet av mars.

- Synlig løft

Berit Westad, daglig leder i driftsselskapet Handelshuset Rønneberg, sier at prosessen med å utvikle senteret startet da de tok over Kremmergaarden i 2017.
- Nå er vi klar for å presentere noe av det vi har jobbet med. Vi starter på arbeidet nå i februar og vi gleder oss.
- Besøkende skal oppleve dette som et synlig løft. Her blir åpnere, mer innbydende og med langt flere urbane kvaliteter, sier Westad i pressemeldingen.
Vi skal trekke gaten inn i senteret og skape en myldrende møteplass

Publisert: 10.01.2020 16:18

Sist oppdatert: 10.02.2021 14:49