Trollveggen besoksenter foto trollveggen camping 11
SOLGT: Næringseiendommen med Trollveggen Besøkssenter i Rauma kommune er solgt til stor reiselivsaktør. Foto: Trollveggen Camping
Nytt

Reiselivskjempe kjøper Trollveggen-senter

Har kjøpt seg kraftig opp de siste årene.

Marius Rosbach
03.01.2025

Norwegian Travel har kjøpt opp Trollveggen Besøkssenter som ble lagt ut for salg i fjor. 

Det opplyser selskapet i en pressemelding.

– Ser et stort potensial 
Norwegian Travel er vokst til å bli Norges største aktør for landbaserte turistaktiviteter etter en rekke oppkjøp de siste årene. 

– Trollveggen er en av Norges mest ikoniske naturattraksjoner, og vi ser et stort potensial i å videreutvikle besøkssenteret, uttaler kommersiell direktør i Norwegian Travel, Lena Slåtto, i meldinga. 

Prisen for senteret i Rauma blir ikke opplyst. 

Allerede stor aktør i Romsdalen
Norwegian Travel er allerede en stor aktør i Romsdalen. Selskapet eier og driver blant annet Romsdalsgondolen og Eggen Restaurant. Norwegian Travel er eid av private equity-selskapet Longship med adresse i Oslo. 

– Trollveggen Besøkssenter er en viktig del av den unike opplevelsen som Romsdalen har å tilby, og vi ser frem til å utvikle dette videre i samarbeid med lokale aktører, legger Slåtto til. 

Eiendommen inkluderer en kafeteria med 124 sitteplasser, suvenirbutikk, kinosal med 66 sitteplasser og tilhørende servicefunksjoner som toalett, parkering, ladeanlegg og utsiktsplattform.

Publisert: 03.01.2025 10:46

Sist oppdatert: 03.01.2025 10:46

Mer om