Tilbyr gruendere Kina program
KINA: Det nye akselerator-programmet nHack skal ha base i Shanghai, og vil allerede i september i år være operativt. Programmet vil være en møteplass for norske entreprenører som vil lære om Kina og prøve seg i det kinesiske markedet. Her fra et fiskemarked.
Nytt

Tilbyr gründere Kina-program

Nytt akseleratorprogram skal gi hjelp til norske gründere som vil satse i Kina.

Kristin Vidhammer
24.04.2017
Et nytt akselerator-program skal gjøre det enklere for norske oppstartsbedrifter å få teste seg og idéene sine i Kina ifølge Innovasjon Norge.
– Dette er en satsing i tråd med det norske gründere signaliserer at de har behov for, uttaler Pål Thorvik Næss, direktør for gründere og oppstartsbedrifter i Innovasjon Norge på hjemmesiden til selskapet.
Det nye akselerator-programmet nHack skal ha base i Shanghai, og vil allerede i september i år være operativt.

-

nHack skal bli en møteplass for norske entreprenører som vil lære om Kina og teste seg i det som er verdens nest største økonomi, uttaler han videre.
Hovedaktørene bak etableringen er norske Staur Asset Management og China Equity, i samarbeid med Innovasjon Norge, Investinor, NTNU Accel, NTNU Technology Transfer, Wikborg Rein og Flex.

Gir mulighet til læreperiode

Det nye akseleratorprogrammet vil gi norske gründere muligheten til en intensiv «være og lære»-periode i Kina. Innovasjon Norge arrangerer jevnlig tilsvarende programmer i flere av de mest aktuelle markedene, blant annet i London, New York og San Francisco.
– Gjennom nHack legger vi til rette for at gründere her skal kunne utrette ting på uker som ellers ville tatt måneder og år, uttaler Chris Rynning, leder og gründer av nHack, og leder for Staur Asset Management
I tillegg til generelt å anbefale den kompetanseverdien som ligger i det å delta i et akseleratorprogram som nHack, står kontorene til Innovasjon Norge i Beijing og Shanghai også klare for å bistå norske gründere og bedrifter som vil satse Kina.

Tar i mot søknader

nHack i Shanghai vil umiddelbart ta imot søknader til akselerator-programmet som starter i september.
Programmet vil være åpent for alle sektorer, men vil fokusere mest på smarte byer, bioøkonomi, ny energi og finansiell teknologi (fintech), havrommet og helse og velferd.
Etter planen vil det være inntil fem norske deltakerbedrifter hvert kvartal. nHack vil også hjelpe til med å reise kinesisk vekstkapital til aktuelle prosjekter.
Les mer om nHack
Gjennom nHack legger vi til rette for at gründere her skal kunne utrette ting på uker som ellers ville tatt måneder og år

Publisert: 24.04.2017 14:48

Sist oppdatert: 10.02.2021 14:08